Poison After Bite
Poison After Bite

Silhouette FRPG
A fórum már nem él, helyette figyelmetekbe ajánom a Silhouette in the Darkness frpg-t,
reméljük minél többet csatlakoztok hozzánk! <3
Bevezetõ
Poison After Bite
Sötét köpenyek libbennek, hatalmas tappancsnyomok tarkítják az erdő talaját, vértelen áldozatok fölé démonok hajolnak. Valahol másutt a csillagtalan, hűvös éjszakában farkasvonyítás hallatszik, kövér hold fénye tör át a sötét felhőkön keresztül. A földtől néhány méterre alaktalan lény lebeg, várva a megfelelő pillanatra, hogy a kiszemelt áldozatára vesse magát, miközben egy halandó álmát épp egy hasonló lény őrzi.
Az oldal kitalált világra épül, az egész csupán fikció, nagyrészt a legendákat vettünk alapul. Akad néhány sorozatból, filmből merített ötlet is, de saját elemekkel is tarkítottunk megújult világunkat. A Poison after bite a természetfeletti világnak ad otthont - fajok harcait, testvériségek felemelkedését, halandók átlagos életét, de akár falkák hierarchiáját is nyomon követheted. Vagy inkább a részese lennél mindennek? Gyere, csatlakozz bátran hozzánk, ahol összesen nyolc faj közül válogathatsz, de akadnak egyéb csoportok, kovenek, falkák, akik lehet, hogy éppen rád várnak. Hogy mi a teendőd? Önmagadnak lenni. Vagy kevésbé. A döntés egyedül a tiéd!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
A fórum bezárta kapuit
Utolsó bejegyzéseink
reagok, posztok
World of Witchers

Képességek foglalója Emptyírta: Vendég
Hétf. Szept. 10, 2018 9:15 pm

Behind the Mask ~ A karakter hirdető fórum

Képességek foglalója Emptyírta: Skyler Montbrai
Kedd Szept. 04, 2018 11:37 pm

Starbucks

Képességek foglalója Emptyírta: Mercurius Caleb McTaul
Szomb. Aug. 25, 2018 7:30 pm

2018. augusztus

Képességek foglalója Emptyírta: Edwin Pearson
Hétf. Aug. 13, 2018 1:38 pm

Társalgó

Képességek foglalója Emptyírta: Catherine Parker
Csüt. Aug. 09, 2018 6:46 pm

Konyha és étkező

Képességek foglalója Emptyírta: Haven L. Pearson
Szomb. Aug. 04, 2018 5:09 pm

Fontos közlemények

Képességek foglalója Emptyírta: Derick Bazile
Csüt. Aug. 02, 2018 5:16 pm

Maverick Tér

Képességek foglalója Emptyírta: Poisoner
Szer. Aug. 01, 2018 1:24 am

Golden Bowl Étterem

Képességek foglalója Emptyírta: Poisoner
Szer. Aug. 01, 2018 1:22 am

J.J. Foley's Bar & Grill

Képességek foglalója Emptyírta: Poisoner
Szer. Aug. 01, 2018 1:11 am

Irish pub

Képességek foglalója Emptyírta: Poisoner
Szer. Aug. 01, 2018 1:08 am

Kikötő és dokkok

Képességek foglalója Emptyírta: Poisoner
Szer. Aug. 01, 2018 1:07 am

Statisztika
mennyi?!
Fajok Hölgyek ♀ Urak ♂
Vámpírok 9 13
Boszorkányok 5 3
Vérfarkasok 5 9
Hibridek 1 1
Félvérek 1 0
Lidércek 3 1
Banshee-k 2 0
Emberek 7 5
Összesen 34 31
Mi is itt vagyunk
megbújva a sötétben
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs


A legtöbb felhasználó (27 fő) Kedd Júl. 31, 2018 6:36 pm-kor volt itt.

Megosztás
 

 Képességek foglalója

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
ÜzenetSzerző
TémanyitásTárgy: Képességek foglalója   Képességek foglalója EmptySzomb. Okt. 14, 2017 8:08 pm


Képességek foglalója

miben vagy különleges?


Képesség neve (ki birtokolja) ❖ ide jön a leírás


Kód:
[code]<div class="foglalo_doboz_gorgos"><span class="foglalo_nev">Képesség neve nagybetűvel (ki birtokolja)</span> ❖ ide jön a leírás</div>[/code]



Foglalt képességek

A MÁGNES (Derick Bazile) ❖  " AKARATOMON KÍVÜL MAGAMHOZ VONZOM AZ ELLENKEZŐ NEMET. EGYSZERRE CSAK EGY SZEMÉLYRE TERJED KI AZ "ADOTTSÁG", ÉS NEM ÉN URALOM. A KÉPESSÉG VISSZAÜT, HISZEN PONTOSAN ÉRZEM, AMIT A MÁSIK FÉL, ÍGY HA SZÓBA ELEGYEDEM EGY NŐVEL, SZINTE AZONNAL VONZÓDUNK EGYMÁSHOZ. TÍZ ÉV ALATT NEM JÖTTEM RÁ, HOGYAN URALJAM, HIÁBA IGYEKEZTEM, KUDARCOT VALLOTT MINDEN EGYES PRÓBÁLKOZÁSOM. EGYETLEN KISKAPUT SIKERÜLT EDDIG TALÁLNOM: HA AZ ILLETŐ ÉRZELMILEG ERŐSEN KÖTŐDIK VALAKIHEZ, A KÉPESSÉG NEM MŰKÖDIK, ÁM AZ ÖSSZES SZABAD SZINGLI NŐRE HAT, LEGYEN AZ HALANDÓ, VAGY TERMÉSZETFELETTI. VALAMINT A TÁVOLSÁG MEGTÖRI A "VARÁZST" ÉS AZ CSAK AKKOR TÉR VISSZA, HA ÚJRA TALÁLKOZOM A BIZONYOS SZEMÉLLYEL."


A MÁSOLÓ (Heather Queen) ❖ Képes vagyok bármilyen mozdulatot leutánozni, amit látok. Gyakorlás során ezeket a mozdulatokat képes vagyok hosszabb időre/örökre elraktározni. A másolásom tökéletesen pontos.


A RETTENTHETETLEN (Angela H. Witcher) ❖ Angela egyáltalán nem érez félelmet. Csodálkozva tekint rettegő embertársaira, miközben ő még csak egy kis félelemmorzsát sem tud érezni. Maga sem tudja, milyen tehetséggel áldotta meg a sors, csak azt érzi, hogy nem érzi. Környezete mindig is furcsa tekintettel nézett a vakmerő lányra, mindig magabiztos volt, aki kacagott minden veszélyre. Amitől mások megfutamodtak, ő szem rebbenés nélkül véghez vitte. Ezért védelmezte olyan bőszen a testvére és ezért is passzol olyan tökéletesen a LA Morte villa recepciójába, hiszen nem fél a munkaadóitól, épp ezért nagyon közvetlen és barátságos velük. Ez a tulajdonsága már többeknek is feltűnt, kíváncsian várják milyen határokig lehet feszegetni a lány képességét. Idővel képes lesz ezt a félelementességet másikra is kiterjeszteni, de minél több embert von be a hatókörbe, annál megerőltetőbb és fárasztóbb fenntartania ezt az állapotot. Angela képessége érintkezéssel erősebb és tartósabb, de már a közelében tartózkodnak azok, akiken használja.


ÁRAMÜTÉS ÉRINTÉSSEL (ki birtokolja) ❖ Képes vagyok áramütésszerű fájdalmat okozni, bárkinek, akihez csak hozzáérek, bármely testrészemmel. A képességem olyan erősségű, hogy valószínűleg bármelyik vámpírt képes volnék vele - ha csak időlegesen is, de - a padlóra küldeni, szó szerint, ugyanis, akin alkalmazom ezt, az fájdalmában a földre rogy. Kivételt elméletben csak az a személy képezhet ez alól, akinek ahhoz hasonló pajzsa van, mint amilyen Belláé. Még nem találkoztam olyan vámpírral, aki állva bírt volna maradni, miközben sokkoltam.


ÁRNYJÁRÁS  (Santiago La Morte?) ❖ Ha akarom, az árnyékok elrejtenek, teljes észrevétlenséget biztosítva nekem. Minél sötétebb egy árnyék, annál erősebb, és én is annál erősebben tudok hozzá kötődni. Vagy a saját árnyékommal, vagy a testemmel hozzá kell csatlakoznom, bele kell érnem egy árnyékba ahhoz, hogy használni tudjam. (Épp ezért: teljes fényben vagy teljes sötétségben a képességem használhatatlan, bár ilyen körülmények elég ritkán állnak fenn.) Tudom manipulálni is őket: megmozdítani, vagy épp mozdulatlanul tartani... ez utóbbi igen hasznos, hiszen ha az árnyék nem tud mozdulni, akkor a tulajdonosa sem, így meg tudok bénítani, vagy épp mozgásra késztetni másokat; esetleg az árnyék eldeformálásával hozzácsatlakozni egy újabb árnyékhoz... ha megkötök egy árnyékot, azt utána csak én tudom feloldani és elmozdítani.
Képességemnek azonban vannak hátulütői is. Nem tudok árnnyá válni, és feltehetően sosem leszek rá képes. Ha egy ideig nem használom, a hatékonyságom csökken. A használatnak viszont ára van: az árnyékban járás alig fáraszt, ellentétben a manipulációval. Minél inkább igénybe veszem magam, annál többet kell táplálkoznom, s annál nagyobb az esélyem rá, hogy kontrollálhatatlan vérszomj uralkodik el rajtam. A többi vámpír képes kimenni a fényre, én azonban nem. Talán nem öl meg, de a napfény mindenképpen használhatatlanná tesz: alig elviselhető fájdalmat okoz, és teljesen el is vakít. Az árnyékokkal ezt a hatást csak korlátozottan vagyok képes ellensúlyozni, így leginkább éjszaka mozgok odakint.


CSALHATATLAN VADÁSZÖSZTÖN - NYOMKÖVETŐ (Sedrick La Morte) ❖ Képes vagyok bárkit megtalálni a világ bármelyik pontján, hisz' előlem nem igazán lehet elbújni egy eldugott kis viskóba, avagy egy elhagyatott barlangba az erdő mélyén.
Évek színtiszta munkája húzódik a képességem mögött..
Elég egyetlen egyszer találkoznom az illetővel, netán látnom róla egy fotót, avagy csak valakinek az elméjében fürkészve megpillantanom egy emlékképet az adott személyről, és már máris a nyomába szegődhetek.
Szóval... jól gondold meg, mielőtt ujjat húzol velem!


EMLÉKMÓDOSÍTÁS (Skyler Montbrai) ❖ Képes vagyok mások emlékeit befolyásolni, módosítani, de még törölni is, ha akaratom úgy diktálja. Mivel hosszú idő óta vagyok vámpír, így a képességem már olyannyira felfejlődött, hogy képes vagyok mások szájába adni a saját szavaimat is. Teljesen az uralmam alá tudok vonni valakit, ha éppenséggel úgy akarom.


ÉRZELMI KÖTŐDÉS MANIPULÁCIÓJA (ki birtokolja) ❖ "  Képes vagyok az érzelmi kötődéseket manipulálni. Tudok kötést teremteni a semmiből, elgyengíteni, vagy megerősíteni a létező érzelmi szálakat két vagy több személy között. Rendkívül hasznos, bár megvannak a maga korlátai. Vannak olyan erős érzelmi kötődések, amikhez még én sem férek hozzá. Az igazi szerelem, a szeretet, az erős családi kötelékek még számomra is érinthetetlenek. A saját érzelmeimet éppúgy képtelen vagyok befolyásolni, mint bárki más. Emellett nincs meg a képességem, hogy elemezzem, felismerjem a már létező kapcsokat. Ez Marcus dolga, nem az enyém. Az én munkám abból áll, hogy az Őrség tagjait a vezetőkhöz láncoljam. Nekem köszönhető, hogy a Volturi Őrség tagjai mind hűségesen és odaadóan szolgálják a mesterinket, és hogy nem ölik halomra egymást.  "


ÉRZELEM MANIPULÁCIÓ (Altair La Morte) ❖ iKépes vagyok mások érzéseit manipulálni. Azaz nem is így fogalmaznék... inkább felerősíteni tudok az emberekben érzéseket. Ha valaki gyűlöletet érez, fokozni tudom. Ha van egy parányi szeretet, akkor azt fel tudom erősíteni. Ezzel lényegében megváltoztatva az illetőt. Olyan érzéseket nem tudok másokban felerősíteni, amik nincsenek ott. Ha egy emberben nincs ott a hűség, nem tudom hűségessé tenni. Ez a legnagyobb hátránya a képességemnek. Ezen kívül képes vagyok arra is, hogy csökkentsek másokban érzéseket. Elvehetem a gyűlöletet másokból. Nagyjából ez az én képességem. Nem tartom valami nagyra... talán mert még nem értem el vele semmi különöset.


FÉNYLÁNY (Charlotte Dupont) ❖  Mostanában ébredezik bennem valami... Egy apró kis fénypászma, amit a körülöttem bolyongó árnyak és bennem élő démonok élesztgetnek. Nem teljesen vagyok tisztában vele még mi is ez, még nem kiforrott.
Az idő előrehaladtával, teljes valójában egy gyógyító képességről van szó, ami segít távol tartani a szörnyeket akik minden egyes pillanatban leselkednek rám. Mindig is gyorsabban gyógyultam, még a félvérekhez képest is, és most hogy több  veszély és árny leselkedik rám egyre jobban hódít magának teret és fejlődik. Később segíteni fog mások sérüléseit is begyógyítani, akár súlyosabb sérüléseket ha időben hozzákezdek, de a halált nem tudom sem megállítani, sem nem megtörténté tenni. Különlegessége ennek a képességnek, hogy ilyenkor a bőröm felvilágít, mintha belülről sütne a nap. Így ragyogok, ha nagyon boldog vagyok, vagy ha félek, mert megfojtani készülnek az árnyak. Apró pici fénysugár...


FORGOTTEN MAN (Edward Stinson) ❖ El tudom feledtetni másokkal a jelenlétemet. Talán ez írja a legjobban körül a dolgokat. Van bennem valami, aminek hatására, az emberek tekintete elsiklik fölöttem, elfeledkeznek rólam, ha nagyon-nagyon akarom. Sajnos ez csak egy bizonyos ideig működik, és egyenlőre főleg embereken. Nem is igazán láthatatlanság, mert igenis látható vagyok, de nem vesznek tudomást rólam, vagy ha igen, abban a pillanatban el is felejtenek.


GONDOLATOLVASÁS (Nael La Morte) ❖ Képes vagyok a lények elméjébe látni, ott szabadon kalandozva kifigyelni minden titkukat, amire épp gondolnak.
Kezdetben ez csak egy-két emberre irányult, ám a korom, tudásom, és tapasztalataim előrehaladtával, valamint szándékos pallérozással elmém már képes olvasni egyszerre több száz személy gondolataiban is, illetve több száz kilóméter távolságban is. Minél több személy van azonban minél közelebbi távolságban, annál rövidebb a távolság.
Képes vagyok ezt kizárni is, illevte szelektálni, és csak bizonyos személyek gondolatait látni, valamint egyszerre több személy gondolatait is fürkészni anélkül, hogy összezavarodnék.


HAZUGSÁGÉRZET (Lydia Ross) ❖ Megérzem a hazugságot. Először nem is értettem, mi történik velem, hiszen halandóként természetesen nem volt képességem. Bár mindig is jó emberismerettel rendelkeztem, és elég jól leszűrtem, ha valaki nem volt teljesen őszinte. De vámpírként ez teljesen más. Még több mint 100 év után sem tudom megmagyarázni, mi is ez pontosan, mindenesetre nagyon hasznos képesség, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy egy egész klán felett uralkodom.


IGAZSÁGSZÉRUM (Wyatt La Morte) ❖ Rá tudok venni másokat, hogy elmondják nekem az igazat. Régen még elég bizonytalanul használtam a képességet, emiatt nem is mindig vált be, hiszen ehhez kell egyfajta határozottság is. Szóval lényegében egy két lábon járó igazságszérum vagyok. Ez felettébb jól jön a munkám során is, amit azóta végzek, hogy a La Morte Tanáccsal vagyok. És hát...nem tegnap kezdtem.


JÉGKIRÁLYNŐ (Ivory Frey) ❖ Átváltozásom előtt csaknem fagyás általi halálban volt részem, s mikor átváltoztam, sokáig azt hitte a teremtőm, valami nem stimmel velem. A testhőmérsékletem ugyanis teljesen leesett, aszerint már halottnak kellett volna lennem. Később rájött, hogy a képességemnek köszönhető mindez, de hónapokig nem produkáltam semmit, így majdnem fél év is eltelt, mire megtette eme felfedezést, mikor egy vita alkalmával ellőttem a feje mellett egy jégcsapot. Irányítani tudom a jeget, de akár teremteni is képes vagyok bármit jégből. Érintésem, csókom akár halálos is lehet, ha úgy akarom.


KÁPRÁZAT (Isabella de Martel) ❖ Képeket tudok kivetít más elméjébe, meggyőzve őket arról, hogy az a valóság, amit látnak.


MUTÁLÓDOTT EMPÁTIA (Karen Andre) ❖ Túlfejlett érzelmi intelligencia. Az a bizonyos képesség, amely már azelőtt a magaménak tudhattam, mielőtt még fivérem hozzáhasonlóvá tett volna. Persze ez akkor csak túl erős empatikus jellemként jelentkezett. Átváltozásomat követő néhány hónapban pedig már alanyom szemébe nézvén az érzelmeit a magaménak tudhattam. Habár elvenni nem tudtam, de átérezni, s kezelni azt, majd alkalmazni rajta.... nos ez ment. Így amolyan kétlábonjáró érzelmi szúnyogként üzemelve képes vagyok arra, hogy vigaszt nyújtsak bármily fájdalomra.


NÖVÉNYIRÁNYÍTÁS (Dorothea La Morte) Képes vagyok irányítani a növényeket... Mármint, ezt nem úgy kell elképzelni, hogy megmondom mit tegyenek,  hiszen az nem mindig működik, kivéve ha mondjuk éppen egy kaktuszt biztatok szóban is arra, hogy ne féljen kibontani a virágát. Növényirányítás, szóval mondjuk egy magból kitudok növeszteni akár egy tölgyet is, ez leginkább akkor megy, ha nagyon dühös vagyok az illetőre. Befolyásolhatom, hogy hogyan nőjenek, például gyorsabban, vagy éppen terebélyesebben, vagy merre fele. Mert igen, akár azt is megcsinálhatom, hogy indákkal fogom le az ellenfelet, de ehhez akkor lennie kell nálam a növényből, viszont elég a magja. A semmiből én se tudok teremteni semmit. Valamilyen szinten érzékelem, hogy melyik lágyszárúnak éppen mire van szüksége - vízre, több napfényre, esetleg hűvösebb helyre.


SIPHONER (Raphael Constantine Rue) ❖  érintés útján szó szerint elszívja más képességét - nem örökre, csak bizonyos időre - és azt tudja használni, de csak ideig-óráig (ha ismeretlen számára a képesség, akkor használni sem képes, lévén gőze sincs, hogy kell)


SZUBLIMÁCIÓ (Laoura Archeron) ❖  erős érzelmek (harag, bánat, boldogság, stb.) hatására a szó szoros értelmében köddé válok, illetve ha pontosabban fogalmazok füstté.


TÉBOLY (Lionel la Morte) ❖  Csak úgy, mint a család nagyobb részében, úgy az én képességem is az érzelem manipuláción alapul, annak egy fajtája, annyi különbséggel, hogy nekem nem az összes érzelem felett van irányításom, hanem csak egy-egy adott érzelem, vagy személyiségjegy felett, amit felhasználva teljesen ki tudok fordítani önmagából bárkit, bárkiben el tudom ültetni az őrület csíráit, hogy aztán még nagyobb káoszt és pusztítást hagyhassak magam mögött. Például ha valaki attól fél, hogy elveszíti a szeretteit, akkor ezt felhasználva a képességem alkalmazása után az adott illető megöli az összes szerettét. A képesség maga nem feltétlenül halálos az illetőre nézve, de előfordulhat, hogy halálhoz vezet - attól függ, hogy ki mennyire és meddig bírja elviselni az őrületet. Minden eltelt nappal egyre rosszabbodik az állapot, tehát nem rögtön lesznek őrültek az áldozatok, hanem fokozatosan. Ami még hátrányos ebben a képességben, hogy egyszerre csak egy személyen lehet használni, így harcban nem hatékony, csak akkor, ha valakit le kell vadászni.


VÉR MANIPULÁLÁSA ÉS ÉRZÉKELÉSE(Vincent Cellier) ❖ Mondhatni, vérpezsdítő vagyok.
Képes vagyok az elmémmel manipulálni mások vérét. Felforralhatom az éltető nedvet mások testében, mitől izzadni kezd, majd belülről szépen égetni kezdi a saját vére. Ez a legegyszerűbb mutatványom, így ezt használom többnyire, egy embert ez is meg tud ölni, de a természetfeletti lényeket ezzel kínzom.
A vért savas anyaggá tudom változtatni, mely egy elég veszélyes anyag lesz, hisz belülről kezdi el emészteni az élőlényt. Vámpíroknak szintén csak kínzás, hisz ahogy pusztítja a sejtjeiket a sav, ők úgy regenerálják. Ez a sav nem túl erős, tehát nem fogja lemarni senkinek a kezét két percen belül, de elég csúnya sejtroncsolást okoz, meg persze hatalmas fájdalmat. Ha egy ember szívébe jut el az anyag, akkor túlélheti, de a sérülések miatt örök életére szívbeteg lesz, esetleg új szív kell neki.
A vér manipulálásával együtt jár az is, hogy tudom tágítani, szűkíteni annak a térfogatát sőt, áramoltatni azt. Ezzel akár elpattinthatok ereket, de a legkimerítőbb mutatvány a szív szétfeszítése. Egyszerűen az éppen szívben található vért elkezdem tágítani ezzel megállítva a szív összehúzódását, majd a hirtelen térfogattágulás végett a szív szétreped. Ez már halálos vámpírokra nézve, de ahhoz, hogy ezt végrehajtsam folyamatosan koncentrálnom kell a célpontomra. A legkisebb zavar és kezdhetem előröl.
A vér rög képzést nem kell túlmagyarázni. Vérrögöt tudok képezni másokban, akár a fejben, mely a vámpíroknak nem halálos csak hatalmas fejfájással jár, melyet az erősebbek se nagyon bírnak ki lábon.
Tudom érzékelni a vért, ezzel elősegítve a többi attrakcióm. Látom vele az érhálózatot illetve a szívet és annak a ritmusát. Mindig tudom, hogy az "áldozatomban" mennyi vér van pontosan, így kockázat nélkül tudok átváltoztatni.
Azért cserébe, hogy ennyi mindenre vagyok képes háromnaponta kell táplálkoznom, mert ha nem teszem, akkor nem vagyok képes használni az erőm. A szív szétveszítése és a térfogat tágítása nagyon kimerít, az is előfordulhat, hogy az orrom elkezd vérezni.


Viselkedés manipuláció (Artemys la Morte) ❖Viselkedés manipulálás. Képes vagyok rábírni embereket és gyengébb lényeket hogy azt tegyék, amit csak akarok. Nem korlátlak a képességem, nálam öregebbekre nem tudok hatni, vagy nagyon erős elmékre sem, bár szerencsére olyan kevés van. Használom is, mert még a végén berozsdásodna.


Poisoner

Poisoner
Méregkeverő
₰ Reagok száma :
562

Képességek foglalója Empty
Vissza az elejére Go down
https://poisonfrpg.hungarianforum.com
 

Képességek foglalója

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Poison After Bite :: Karaktereink :: Keresett karakterek :: Foglalók-
^
ˇ